Poznaj dlaczego zestaw hydroforowy jest dla ciebie niezbędny

Zestaw hydroforowy – czym jest?

Zestaw hydroforowy to urządzenie wykorzystywane do czerpania wody z własnego ujęcia. Składa się ono z pompy hydroforowej, która jest połączona ze zbiornikiem hydroforowym. Dodatkowo hydrofor jest wyposażony w przeponę. Ten komplet zestawu umożliwia czerpanie wody, a następnie tłoczenie jej do instalacji znajdującej się wewnątrz budynku, nawadniania ogrodu albo do napełniania zewnętrznych zbiorników, jak np. basen. Najważniejsze jest jednak, aby posiadać bezpośredni dostęp do źródła wody i zasilania. Instalacja zestawu hydroforowego jest niezwykle łatwa.

Zestaw hydroforowy należy stosować wtedy, kiedy posiada się ograniczoną ilość miejsca, które nie pozwala na zamontowanie większego zbiornika hydroforowego. Ten zestaw idealnie nadaje się także do czerpania wody z wierconej studni o niedużej średnicy, przez co nie jest możliwe włożenie pompy głębinowej. To świetna alternatywa dla samodzielnej samozasysającej pompy, kiedy odległość od źródła do danego zbiornika hydroforowego jest za duża, żeby uzyskać zadowalające ciśnienie. Zestaw hydroforowy sprawdza się nie tylko w domach mieszkalnych, ale również na działkach rekreacyjnych.

Działanie zestawy hydroforowego

Zestawy hydroforowe są przeznaczone do ciągłego oraz automatycznego dostarczenia wody użytkowej do danych budynków. Pompa hydroforowa jest odpowiedzialna za pompowanie wody, jak również napełnianie nią ciśnieniowego zbiornika. Cykl działania pompy hydroforowej jest uwarunkowany poziomem znajdującej się wody w zbiorniku, czyli właściwym ciśnieniem.

Wyłącznik ciśnieniowy odpowiada zarówno za załączanie, jak i wyłączanie się pompy. Ta praca polega na monitorowaniu ciśnienia w zestawie hydroforowym. Kiedy spadnie ona poniżej wskazanego poziomu, a dokładniej, kiedy poziom zgromadzonej wody w zbiorniku będzie za mały to wyłącznik ciśnieniowy natychmiast uruchamia pompę hydroforową, aby najpierw uzupełnić określony poziom wody, a potem wyrównać ciśnienie w zbiorniku. Pompa pracuje dopóty, dopóki ciśnienie uzyska właściwie wysoki poziom. W tej sytuacji wyłącznik ciśnieniowy jeszcze raz automatycznie wyłączy pompę.

Zbiornik hydroforowy ze względu na to, że odpowiada za magazynowanie wody oraz utrzymanie stałego ciśnienia w instalacji, jest możliwe, aby mieć nieustanny dostęp do użytkowej wody.

Zestawy hydroforowe składają się zatem ze wszystkim niezbędnych elementów. Podczas funkcjonowania, oddziałują one wzajemnie na siebie, a to gwarantuje nie tylko sprawną, ale również wydajną pracę całej instalacji hydraulicznej. Czytaj jak dobrać zestaw hydroforowy dopasowany do twoich potrzeb TU!

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij