przepompownia ścieków

Przepompownia ścieków – Czym jest oraz jak o nią dbać?

Przepompownia ścieków to popularna nazwa pompy septycznej lub eżektorowej. Jest też wiele innych nazw. Główną ideą jest to, że to urządzenie służy do usuwania ścieków z domu w przypadku, gdy grawitacja nie jest w stanie wykonać tej pracy samodzielnie. Jest przeznaczona do pompowania ścieków w górę i na zewnątrz, tak aby mogły one dalej przepływać przez przewody kanalizacyjne. Głównym zadaniem takiego urządzenia jest wspomaganie przepływu wody pod górę, aż dotrze do kanalizacji.

Kto i kiedy potrzebuje stacji ?

Istnieje wiele sytuacji, w których potrzebna jest przepompownia ścieków. Natomiast najczęstsze jest to, że nasza nieruchomość znajduje się na niższym poziomie niż główny system kanalizacyjny. W takim przypadku nie możemy polegać na grawitacji i jest konieczna przepompownia.

Jak dbać o naszą przepompownię ?

Należy pamiętać, że wszystko, co spłukujesz w toalecie lub zlewie, trafi do przepompowni ścieków. Musisz pamiętać o tym , że jest to system przeznaczony do usuwania brudnej wody, naturalnych odchodów ludzkich i produktów biodegradowalnych (np. papieru toaletowego). Ale inne nieulegające biodegradacji obiekty mogą być problematyczne i znacznie zmniejszą wydajność Twojej stacji. Słyszeliśmy o wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych sytuacjach spowodowanych niewłaściwą utylizacją przedmiotów; od zepsutych zabawek dziecięcych po pieluchy, artykuły higieniczne, a nawet ubrania! To tylko kilka przykładów, ale cokolwiek zdecydujesz się spłukać w toalecie lub wpuścić do kanalizacji – upewnij się, że ulega biodegradacji.

Pamiętaj również, aby:

  • Wokół stacji należy sadzić tylko trawę, aby zapobiec uszkodzeniu rur przez korzenie drzew lub utrudnianiu dostępu do urządzenia.
  • Unikaj parkowania lub przejeżdżania nad jakąkolwiek częścią systemu kanalizacyjnego, ponieważ zagęszczenie gleby może uszkodzić elementy pod powierzchnią i sprawić, że będą mniej skuteczne w oczyszczaniu ścieków.

Co w przypadku zablokowania lub innego problemu z Twoją przepompownią ścieków?

Cóż, jest kilka oznak, że coś jest nie w porządku:

  • nieprzyjemny zapach (zablokowany otwór wentylacyjny lub poważniejszy problem – zablokowane rury)
  • bulgoczące odgłosy dochodzące z odpływów podczas korzystania z któregokolwiek z urządzeń
  • powolne spływanie wody

Przepompownie ścieków powinny być utrzymywane w dobrym stanie. Jeśli nie będą, istnieje poważne ryzyko awarii. Zanieczyszczenia muszą być usunięte, aby przepompownia działała prawidłowo. Możesz to zrobić na własną rękę lub skorzystać z usług fachowców ,którzy posiadają doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij