Jak wyciągnąć wgniecenie i to bez lakierowania?

Awarie chodzą po ludziach, a po samochodach niezwykle często. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do małej stłuczki, której efektem jest wgniecenie. Czy w takim przypadku zawsze czeka Was wizyta u mechanika i płacenie bajońskich sum za naprawę, czy raczej jest szansa, by wykonać ją samodzielnie? Naszym zdaniem warto podjąć się naprawy samodzielnie, szczególnie jeśli usterka nie jest duża i jak się zaraz przekonacie wcale nie ma wtedy konieczności lakierowania.

Jak usunąć wgniecenie przy użyciu ciepłej wody?

Są takie naprawy, których większość z nas się nie podejmuje, bo uważa, że są nader skomplikowane i wymagają specjalistycznego sprzętu. Jednak, jak się zaraz przekonacie, czasami warto spróbować, gdyż niektóre naprawy wbrew pozorom można wykonać samodzielnie. Na pewno do takich można zaliczyć wyciąganie wgnieceń w karoserii. Jeżeli są one niewielkie, to cała praca nie będzie czasochłonna i nie wymaga też od Was posiadania specjalistycznego sprzętu, natomiast sprawdzi się woda. Na samym początku należy zagotować wodę w czajniku, gdy doprowadzicie ją do wrzenia, wystarczy tylko zabrać ze sobą przepychacz sanitarny, a więc, należy polać miejsce wgniecenia wrzątkiem, następnie delikatnie zwilżyć jeszcze miejsce wokół uszkodzenia. Dopiero potem używamy przepychacza, który zassie wgniecenie. Pamiętajcie, aby bardzo delikatnie pociągnąć przepychacz do siebie. Już za pierwszym razem zauważycie różnicę, ale powtórzcie pracę jeszcze kilkakrotnie, co pozwoli Wam uzyskać optymalny efekt.

Jak usunąć wgniecenie klejem na gorąco?

Czasami proste rozwiązania dają najlepsze efekty. Nawet wgniotka w karoserii nie musi oznaczać, że czeka Was kosztowna naprawa. Możecie ją usunąć bez lakierowania, wystarczy tylko zastosować klej na gorąco. Link poprowadzi Was do sklepu Ataszek, gdzie znajdziecie duży wybór takich produktów. Należy nałożyć go na miejsce wgniecenia, następnie usunąć nadmiar, przecierając lekko wilgotną ścierką. Teraz trzeba zastosować grzybki do kleju. Należy przymocować je do karoserii w miejscu naprawy. Następnie delikatnie, a jednocześnie stosunkowo silnie pociągnąć i już można pozbyć się wgniecenia. Pamiętajcie przy tym, aby wybrać właściwy i pasujący grzybek do kleju. Tutaj doskonale sprawdzi się grzybek, który jest płaski i mieści się w zewnętrznej krawędzi uszkodzenia. Skąd wiemy, kiedy pociągnąć grzybek? Aby naprawa wyszła bardzo dobrze trzeba wiedzieć, że można pociągnąć za grzybek dopiero wtedy, gdy klej ostygnie. Najlepiej poznać to po jego fakturze, gdyż klej staje się wtedy lepki. Może się jednak okazać, że po usunięciu wgniecenia nadmiar kleju pozostanie, ale i to nie jest problematyczne, gdyż wystarczy tylko zastosować alkohol i w ten sposób pozbyć się kleju.

Zestaw do usuwania wgnieceń – czy warto w niego zainwestować?

Jest wiele sposobów na usunięcie wgniecenia. Nie tylko klejenie na gorąco może być skuteczne, bo można także zastosować gotowe zestawy do usuwania wgnieceń. Wśród nich wyróżnia się zestaw, w skład którego wchodzi Pops-A-Dent jest to produkt niezwykle skuteczny i jego używanie także jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko nałożyć rozgrzany klej na przyssawkę, następnie poczekać kilka minut aż wyschnie, a potem pozostaje już tylko kręcić przyssawką, aby pozbyć się wgniecenia. Jeżeli pojawią się rysy, można je usunąć specjalnym pisakiem. Ta metoda jest bardzo podobna do tej z użyciem grzybków i kleju, jednak zastosowanie przyssawki czasami może nieco uszkodzić lakier i stąd w zestawie znajduje się jeszcze pisak.

Metoda masowania blachy

Jest jeszcze jedna ciekawa metoda, która pozwoli pozbyć się wgnieceń. Jest to tzw. metoda masowania blachy. Co ciekawe można ją szybko i łatwo zastosować na własną rękę. Wystarczy tylko posiadać specjalny hebel lub miękkie młotki z podbijakami, za pomocą których wypychamy wgniecenie. Tutaj mamy jeszcze dla Was małą radę, a mianowicie: podczas tej pracy używajcie bardzo mocnego światła, które powinno być skierowane na karoserię, gdyż dzięki temu łatwiej będzie Wam usunąć wgniecenie, ale i blacha stanie się nieco bardziej plastyczna.

Jest wiele metod dzięki którym można usunąć wgniecenie samodzielnie. A więc zamiast od razu jechać do mechanika, lepiej podjąć się tych prac na własną rękę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij