Wycieczka kamperem czy wycieczka z biura podróży – porównujemy koszty, ale i zalety obu rozwiązań

Zbliżają się wakacje, czas więc już teraz pomyśleć nad tym, jaką formę wybrać. Poprzez formę rozumiemy, czy lepiej zakupić wycieczkę w biurze podróży, czy może wybrać się na nią kamperem? Poznajcie więc wady i zalety obu rozwiązać, ale i dowiedzcie się więcej o samych kosztach.

O wygodzie zdań kilka

Kwestia wygody jest kwestią sporną, wszak każdy lubi coś innego. Pozornie wydaje się, że wycieczka z biura podróży zapewnia większą wygodę, ale to tak naprawdę zależy od tego, czy będziecie podróżować samolotem, zatem podróż będzie trwała krótko, czy raczej autobusem, co oczywiście wiąże się z długimi godzinami, a przy tym maksymalna niewygodą. Ktoś powie, że podróżując kamperem także nie można liczyć na maksimum luksusu, ale pomyślcie tylko jeżeli zechcecie skorzystać z toalety, albo zatrzymać się i coś zjeść, to możecie to zrobić niemal kiedy chcecie, natomiast w przypadku podróżowania autobusem, to musicie dostosować się do planów bądź też głosów większości, a jakby tego było mało, to korzystanie z toalety w autobusie jest niemal mission impossible, albo misją dla odważnych. Z kolei sytuacja w kamperze jest zgoła inna, a jeżeli zakupicie właściwe akcesoria do kampera, to dodatkowo możecie podczas postoju rozłożyć parasol i zrelaksować się na łonie natury.

Koszty, ach te koszty

W przypadku wycieczek z biura podróży płacicie i już wiecie, co jest w cenie. Oczywiście czasami można skorzystać z dodatkowych wycieczek, ale przeważnie już podczas zakupu dostajecie listę dodatkowo płatnych atrakcji. Co oznacza, że zwyczajnie już wiecie jak cała wycieczka będzie wyglądać i jakie koszty poniesiecie. Natomiast podróżując kamperem możecie tylko oszacować przybliżone koszty. Otóż możecie zaplanować co chcecie zwiedzić, ale jednak plany swoje, a życie swoje – w końcu może się okazać, że po drodze będziecie mieć ochotę na zatrzymanie się np. w wesołym miasteczku czy zjedzenie niebyt zdrowego posiłku w fast foodzie. Swoją drogą ponosicie też koszty paliwa, a jak wiadomo wszystko zależy od tego, ile km przejedziecie i czy nie będziecie mieli jakichś dodatkowych przystanków. Także to ile wydacie na jedzenie zależy od tego czy będziecie stołować się w restauracjach, czy raczej będziecie kupować produkty w sklepie i samodzielnie przygotowywać posiłki. Jednak w ogólnym rozrachunku to wycieczka kamperem, nawet dłuższa, wychodzi na pewno taniej.

O czym musicie pamiętać?

Wybierając się na wycieczkę z biura podróży musicie tylko spakować odpowiednie rzeczy i gotowe. O resztę dba biuro podróży. Natomiast wybierając się kamperem macie sporo na głowie. Przede wszystkim musicie zaplanować trasę, następnie sprawdzić, gdzie znajdują się miejsca postojowe dedykowane właśnie kamperom, powinniście także sprawdzić czy na tym terenie są prysznice, bo jeżeli nie, to czeka Was mało przyjemne korzystanie z pryszniców znajdujących się na stacji benzynowej. Oczywiście musicie też sprawdzić godziny otwarcia muzeów czy zaplanować, co chcecie zobaczyć. Dodatkowo sprawdzenie stanu technicznego także jest na Waszej głowie. Przydadzą się też rzeczy, które sprawią, że podróż będzie jeszcze przyjemniejsza. Tutaj wystarczy tylko wejść na stronę: intercamp.pl akcesoria do kampera, które znajdziecie w tym sklepie zapewnią funkcjonalność, ale i są bardzo przydatne. Szeroki wybór i niska cena to kolejne zalety.

A gdzie spontaniczność?

Podróżując kamperem, możecie pozwolić sobie na sporo dawki spontaniczności. Jeżeli macie ochotę zwiedzić dodatkowe muzeum czy wybrać się na pyszny deser, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wszak to Wwy decydujecie co i kiedy chcecie zobaczyć. Macie ochotę się zatrzymać i podziwiać widoki, to także możecie i nie musicie nikogo pytać się o pozwolenie. Jeżeli macie ochotę pojechać na plaże wieczorem, to także jest to Wasza decyzja. Natomiast w przypadku biura podróży musicie stosować się do ustalonych zasad. Owszem zyskacie czas dla siebie, ale nadal wycieczka jest zaplanowana i nie możecie przedłużyć sobie zwiedzania muzeum, bo czeka na Was autobus.

Zarówno wycieczka kamperem, jak i z biura podróży ma wiele zalet, ale w ogólnym rozrachunku lepszym wyborem jest caravaning. Nie tylko więcej możecie zwiedzić, ale też możecie pozwolić sobie na spontaniczność, a przy tym koszty są niższe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij