studio tatuażu

Tatuaż body suit – czy warto się na niego zdecydować, czy może to już przesada?

Moda potrafi zaskakiwać, czasami aż zanadto, a czasami bardzo pozytywnie. Także trendy w tatuażach się zmieniają. W latach 90-tych „królowały” bransoletki, a tuż po 2000 roku dziary na plecach. Była też moda na napisy w języku chińskim. Niestety w tym ostatnim przypadku często okazywało się, że tatuażysta tatuował z błędem, albo wykonywał napisy typu „zupka chińska”. Aktualnie wchodzi trend typu body suit, o którym warto dowiedzieć się więcej.

Tatuaż body suit – czym jest?

Tatuaże typu body suit już co do zasady stoją w totalnej opozycji do słowa minimalizm. Cała idea tego typu dziar polega na tym, że tatuaż ma stanowić niejako body czy też ubiór. A więc oznacza to, że zaczyna się na szyi bądź pod szyją, następnie zajmuje całą klatkę piersiową, a przypadku mężczyzn także ręce i kończy się na wysokości ud, bądź też na poziomie pośladków. Jeżeli chodzi zaś o sam styl tatuowania to w tym przypadku trzeba raczej taki tatuaż rozpatrywać przez połączenie kilku stylów, a dokładnie inspiracji stylem indyjskim, ornamentem, ale też old school. Można więc powiedzieć, że to taki miszmasz stylów, który jednak daje wyjątkowy efekt. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to dziara dla wszystkich, gdyż zwyczajnie jest duża i bardzo widoczna. Nie ma też szans ukrycia jej pod ubraniem, no chyba, że będzie zaczynać się pod szyją.

Tak czy nie? Oto jest pytanie?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że taki tatuaż jest bardzo widoczny i rzeczywiście przyciąga uwagę, bo rzadko jednak zdarza się, by widzieć osoby aż tak wytatuowane. Jeżeli ubierzecie top i spodnie z dziurami, to możecie być niejako sensacją w miejscu, w którym się pojawicie. Ale jest też druga strona medalu, bo jeżeli lubicie być w centrum i przyciągać , to rzeczywiście może być to dla Was wręcz idealny wybór. Warto też pamiętać, że wykonywanie takiego tatuażu nie trwa krótko, bo trzeba najpierw wykonać kontur, następnie wypełnienie, a dodatkowo tatuażysta wykonuje go etapami. Zresztą już samo przygotowanie projektu może trochę potrwać, bo powinna być zachowana spójność, tylko wtedy efekt będzie naprawdę imponujący. Trzeba jeszcze przemyśleć jeden ważny aspekt, a dokładnie czy przypadkiem w waszej pracy nie obowiązuje najbardziej formalny dress code, gdyż pracodawca może nie patrzeć wtedy na Was przychylnym okien. Choć mówi się, że każdy z nas może robić ze swoim ciałem co tylko chce, to jednak wcale to nie takie oczywiste, bo niestety czasem może się okazać, że mając duży tatuaż, który nie jest zgodny z tzw. polityką firmy można nawet stracić pracę, a gdy się dopiero o nią staracie, Wasza kandydatura może zostać odrzucona.

Koszty, koszty i jeszcze raz koszty

studio tatuażu

Aby tatuaż świetnie się prezentował, niejako kluczem do sukcesu jest wybór właściwego studi0 tatuażu. Bydgoszcz jest miastem, gdzie znajduje się salon SKY TATTOO, który możemy Wam polecić. Otóż wykonanie tatuaży typu body suit wymaga dużej wiedzy, jeszcze większych umiejętności i sporego doświadczenia, które tatuatorzy z tego studia niewątpliwie posiadają. Oczywiście duży tatuaż to także duże koszty, jednak tutaj absolutnie nie należy oszczędzać, bo lepiej zapłacić więcej, by potem nie żałować, co często ma miejsce, gdy zwyczajnie wybierze się pierwsze lepsze studio bądź odda się w ręce osoby, która dopiero się uczy. Zatem lepiej zaoszczędzić i dopiero potem udać się do studia. Ponadto trzeba pamiętać, że tatuaż boli bądź wywołuje dyskomfort i tutaj wszystko zależy od Waszego progu bólu, jednak lepiej być przygotowanym, że może trochę boleć. Musimy jeszcze wspomnieć, że nim dziara zostanie ukończona, to upłynie trochę czasu, gdyż tatuaż musi być wykonany etapami.

Przemyśl decyzję

Tatuaż typu body suit nie jest małym tatuażem, który w razie czego można ukryć, lecz jest naprawdę dużą dziarą. Stąd też decyzja musi być przemyślana i to w 100%. Owszem zawsze można go usunąć, ale to wiąże się z dużymi kosztami, a sam zabieg laserowego usuwania jest często bolesny. Nie podejmujcie więc decyzji pod wpływem panującej mody czy impulsu, lecz lepiej się zastanówcie.

Tatuaże body suit to świetna ozdoba ciała, ale też ozdoba, która przyciąga uwagę. Jednak decyzję pozostawiamy Wam.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij