Katowice catering dietetyczny

Jak zgubić nadmiar kilogramów, gdy do tej pory inne diety (tymczasowe) nie były skuteczne?

Nadwaga nie jest tylko stanem, który powoduje nadprogramowe kilogramy, lecz jest stanem, który negatywnie wpływa na zdrowie. Niestety wiele osób cierpiących na nadwagę już po roku zmaga się z otyłością, bo należy wiedzieć, że za każdym zakrętem nadwagi czai się otyłość. Często można usłyszeć, że pomimo stosowania diet nadal nie można stracić nadprogramowych kilogramów, a wręcz często ich przybywa. Czy można coś z tym zrobić?

Czym jest dla Ciebie dieta?

Wiele osób pomimo stosowania diety uważa, że nie potrafi schudnąć. Najczęściej stosowane są diety takie jak: kapuściana, kopenhaska czy Dukana, a nawet kilku garści czy sokowa. I właśnie tutaj leży problem, bo dieta nie może być tymczasowa, wszak dieta jest stylem życia opartym na zdrowym i racjonalnym odżywianiu się. A te wszystkie pseudo diety, które wymieniliśmy są zwyczajnie szkodliwe. Pamiętajcie, że żadna tymczasowa dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, co najwyżej szybko schudniecie, by potem przytyć jeszcze więcej, co oczywiście nazywa się efektem jojo. Z takich diet można „dorobić się” niedoborów. Dlatego, jeżeli zależy Wam na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, to musicie potraktować dietę jako styl życia.

Jadaj regularnie i często

Czasami drobne rzeczy dają duży efekt, zatem często okazuje się także, że małe zmiany przynoszą nieoczekiwane, ale bardzo pozytywne efekty. Tak jest w przypadku, gdy traktujecie dietę jako styl życia, a przy tym regularnie jadacie. Nie wystarczy tylko jedzenie dwóch czy trzech posiłków dziennie, lecz należy jadać pięć lekkich posiłków. Do tego warto stawiać na regularność, co oznacza, że nie można jeść śniadania o 13, a kolacji o 1 w nocy. Ostatni posiłek można spożywać nie później niż dwie godziny przez snem, a jeżeli rzeczywiście bardzo późno chodzicie spać, to ten posiłek nie może być zjadany później niż o 20.

Zwracaj uwagę na to, co jesz i nie toleruj odstępstw od normy

Katowice catering dietetyczny

Już wiesz, że jedzenie powinno być lekkostrawne, ale też odpowiednio zbilansowane. Oznacza to, że nie można jeść wszystkiego co popadnie bądź wszystkiego, na co akurat ma się ochotę. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na warzywach. Do tego kasze, makarony czy ryż, a także ziemniaki oraz mięso. Najlepiej spożywać chude mięso, typu indyk, kurczak, ale też mięso z królika. Oczywiście w diecie powinny znaleźć się też ryby, ale tutaj zasada jest inna. W przypadku ryb słowo „chude” nie ma zastosowania, gdyż należy przede wszystkim jadać ryby tłuste, takie jak karp czy łosoś, a także tuńczyk. Zamiast cukierków lepiej zjeść owoc bądź kilka kostek surowej czekolady. Oczywiście najlepiej przygotowywać jedzenie na parze, a nie na głębokim tłuszczu. Stosowanie tłuszczów utwardzanych jest całkowicie zabronione. Ale nie każdy ma czas, aby gotować, i gdy wraca po pracy, to marzy jedynie o smacznym posiłku i wypoczynku. Na szczęście można rozwiązać ten problem łatwo. Niezależnie gdzie mieszkacie, możecie zdrowo jeść, co dotyczy oczywiście mieszkańców całej Polski, a więc choćby Warszawy, Radomia czy Katowic. Catering dietetyczny polecamy wszystkim, którzy chcą zdrowo się odżywiać i właśnie catering dietetyczny Wam polecamy.

Zrezygnuj z używek raz na zawsze i pij dużo wody

Alkohol jest bardzo kaloryczny, a przy tym niezdrowy, dlatego też w zdrowej i zbilansowanej diecie nie może być obecny. Nawet jedna lampka wina spowalnia metabolizm. Dlatego wino czy piwo, nie wspominając już o innych trunkach należy zastąpić zdrowymi napojami, a zasadniczo sokami, najlepiej tłoczonymi, bez dodatku cukru. Nie zapominajcie też o odpowiednim nawodnieniu. Otóż każdy człowiek powinien średnio wypijać około 2 litry wody niegazowanej i wcale nie musi być to woda mineralna, bo może pochodzić z waszego kranu, choć w tym akurat przypadku lepiej zastosować dodatkowo filtr. Przypominamy także, że w zrównoważonej diecie nie ma miejsca na kolorowe napoje gazowane, ale jest miejsce na pyszną czarną kawę czy aromatyczną zieloną bądź miętową herbatę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij