poradnia dietetyczna Kielce

Jak jadać, by całej wypłaty nie przejadać, a przy tym pozbyć się problemów z nadwagą?

Wiele osób narzeka, że na jedzenie wydaje nawet połowę pensji. Oczywiście przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, bo w sumie ceny produktów poszybowały w górę, ale prawda jest też taka, że kupujemy za dużo, by potem sporo wyrzucać. Jak pokazują statystyki UNESCO ponad 1/3 wyprodukowanego jedzenia na świecie ląduje w koszu, a jednak nadal tak wielu ludzi głoduje – taki paradoks. Dlatego czas coś z tym zrobić, choć całego świata nie możemy uratować, to warto zastanowić się jakie kroki poczynić, by przestać wydawać tyle pieniędzy na produkty spożywcze, ale ową sytuację przeanalizujemy przede wszystkim biorąc pod uwagę zdrowy styl odżywiania. Tutaj pojawia się więc ważne pytanie, które brzmi: jak jadać, by całej wypłaty nie przejadać, a przy tym pozbyć się problemów z nadwagą?

Postaw na zbilansowane posiłki

dobry dietetyk Kielce

Warto jeść zdrowo i trzeba jeść zdrowo, jednak nie przez tydzień czy miesiąc bądź po to, aby zmieścić się w bikini, lecz cały czas. W końcu dzięki zbilansowanej diecie możemy zmniejszyć ryzyko wielu chorób, choćby nadwagi, raka jelita czy chorób serca. Ale dieta musi być odpowiednia. Czas więc jedzeniu śmieciowemu powiedzieć stanowcze „NIE”, podobnie jak półproduktom, które są pełne konserwantów. Należy natomiast kupować dobrej jakości produkty, bez ulepszaczy. Dieta powinna być oparta na warzywach. Warto też zmniejszyć ilość spożywanego cukru białego i to do absolutnego minimum, podobnie rzecz dotyczy soli. Jeżeli macie ochotę na przekąski, to jedzcie surowe warzywa. Bardzo ważny jest sposób przygotowywania posiłków i tutaj należy zrezygnować ze smażenia, na rzecz przygotowywania jedzenia na parze. Możecie też grillować na specjalnej patelni, ale od czasu do czasu. Smażeniu w głębokim tłuszczu ponownie mówimy „NIE”. Jeżeli te rady wprowadzicie w życie, poczujecie różnicę i zobaczycie też różnicę na wadze oraz w portfelu.

Nie bój się prosić o pomoc

Otyłość stała się już chorobą cywilizacyjną, wszak tak wiele osób się z nią zmaga, a otyłość zwiększa ryzyko wielu innych chorób choćby serca czy ryzyko zawału. Dlatego też trzeba z nią walczyć bądź nie dopuścić do niej. I tutaj kluczowe znaczenie ma sama dieta. Ale diet jest dużo np. kapuściana, śródziemnomorska, owocowa, sokowa i każda jest zła, bo dieta to zdrowy styl życia i tak ją należy analizować. Ale będziemy z Wami szczerzy. Prawda jest taka, że niektórzy z Was zapewne popełniają małe błędy, które sprawiają, że efektów brak. A czasami odpowiadają za to choroby tarczycy, dlatego też, jeżeli zdrowo się odżywiacie, a nie przynosi to efektów, to warto udać się po poradę do specjalisty. Czeka na Was dobry dietetyk. Kielce to miasto, gdzie znajdziecie „Perfekcyjną linię” i tam uzyskacie fachową pomoc dietetyka. Dokładnie przeanalizuje Wasz jadłospis, być może zleci badania i to pomoże Wam „ruszyć z miejsca” i w końcu osiągnąć prawidłową wagę.

Nie ilość, a jakość

Czas przejść do aspektu zakupowego. Tutaj zasada jest prosta. Należy kupować tylko takie ilości jedzenia, które się zje. W końcu liczy się jakość, a nie ilość. Stąd też polecamy Wam kupowanie produktów spożywczych na ekologicznych bazarach. Róbcie też listy i koniecznie do nich się stosujcie. Dzięki temu będziecie kupować tylko to, czego potrzebujecie. A jeżeli zostanie Wam zupa czy drugie danie, to nie wyrzucajcie, lecz zamroźcie. Niby te rady są swoistymi truizmami, ale gwarantują, że jeżeli je zastosujecie, to w Waszym portfelu czy na koncie zostanie zdecydowanie więcej pieniędzy. Choć będziecie kupować droższe produkty, to jednak ich ilość będzie mniejsza, a większość z Was sporo wydaje zapewne na jedzenie na wynos typu fast food, które choć jest fatalnej jakości, jest też drogie.

A kropką nad „i” jest ruch

Zdrowa dieta obejmuje też aktywność fizyczną i także dzięki aktywności możecie zaoszczędzić. W końcu zamiast samochodem dojedziecie do pracy na rowerze czy nawet pieszo. Do tego zamiast kupować karnet na siłownię, z którego i tak nie korzystacie, lepiej tańczyć w domu zumbę. Tutaj też przypominamy o zadbaniu o swoje zdrowie psychiczne, bo niektórzy stres zajadają. Dlatego nie bójcie się szukać pomocy, w końcu choroba psychiczna nie jest niczym wstydliwym, a dzięki leczeniu farmakologicznemu czy terapii można znowu poczuć się dobrze.

Te proste rady są gwarantem sukcesu i sprawią, że lepiej się poczujecie, ale i zaoszczędzicie. Zatem do dzieła! Czas wprowadzić je w życie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij