Ile kosztuje osuszanie mieszkań?
Istnieje wiele różnych metod usuwania wilgoci w mieszkaniu. Poszczególne techniki znacznie różnią się od siebie i są dobierane w zależności od powierzchni mieszkania, natężenia problemu lub przyczyny awarii. Ile może kosztować osuszanie mieszkań?
Przyczyny zawilgocenia mieszkania
Najczęstszą przyczyną pojawiającej się wilgoci w mieszkaniu jest zalanie. Spowodować je może wiele czynników, np. awaria instalacji wodno-sanitarnej, przyczyny atmosferyczne, czy też podnoszący się poziom wód gruntowych. Zalanie niesie za sobą wiele strat, w tym bardzo często narusza konstrukcję budynku. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja i dokładne osuszenie mieszkania, by zatrzymać niebezpieczny proces zachodzących uszkodzeń.
Czasami gdy awaria wydaje się być niewielka, próbujemy osuszyć powierzchnię samodzielnie. Niestety może okazać się ono zbyt wolne, w efekcie czego na wilgotnej powierzchni mogą namnożyć się niebezpieczne grzyby i pleśń, stanowiące niebezpieczeństwo dla domowników. W takim wypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy oferującej mechaniczne osuszanie pomieszczeń.
Osuszanie mieszkania – sposoby
Wśród najpopularniejszych sposobów osuszania budynków można znajdują się m.in.:
- osuszanie kondensacyjne – polegające na wykorzystaniu osuszaczy kondensacyjnych, usuwających skroploną wilgoć ze ścian pomieszczenia;
- elektroosmozę – opartą na usuwaniu wody ze ściany i jednoczesnym osuszaniu;
- osuszanie powietrza wysoką temperaturą – z wykorzystaniem osuszaczy podgrzewających temperaturę powietrza do momentu, aż wilgoć w ścianie zacznie parować, a odpowiedni system wentylacji usunie ją z pomieszczenia;
- standardowe osuszacze powietrza;
- inwazyjne osuszanie ścian – ostateczne rozwiązanie polegające na fizycznym usuwaniu fragmentów ścian przez ich przycinanie lub chemiczne osuszanie.
Cena – od czego zależy?
Wiele osób zastanawia się nad tym, ile może kosztować usługa osuszania mieszkania – osuszarnia.pl. Na całkowity koszt usługi wpływa wiele czynników m.in.:
- stopień zawilgocenia budynku,
- wykorzystana technika osuszania rodzaju podłoża,
- grubość ścian,
- konstrukcja budynku.
Osuszanie mieszkań – ile kosztuje?
Aby ustalić indywidualny koszt usługi, należy skontaktować się z firmą, która dokona dokładnego szacunku strat. Wykwalifikowani pracownicy dokonają pomiaru wilgotności, określą zakres i obszar zalania, by później na podstawie tych danych dobierać najskuteczniejszą metodę osuszania.
Najtańszym sposobem na pozbycie się wilgoci ze ścian budynku jest wynajęcie specjalnych maszyn osuszających. Firma zajmie się także ich dostarczeniem i ustawieniem dopasowanych parametrów, a także udzieli szczegółowej instrukcji prawidłowej obsługi urządzeń.
Istotną dodatkową zaletą zatrudnienia firmy zajmującej się osuszaniem mieszkań jest możliwość otrzymania bezpłatnej, profesjonalnej ekspertyzy. Taki dokument może być niezbędny w przypadku ubiegania się o odszkodowanie.