Glamour kontra industrial – dobierz styl do swojego charakteru. Z nami to łatwe

Jedni lubią wytworne i bogato zdobione wnętrza, a inni wręcz przeciwnie – niezwykle cenią sobie minimalizm i prostotę. Lubisz się wyróżniać, a także dużą wagę przywiązujesz do eleganckich i wysokiej jakości materiałów? A może najlepiej czujesz się we wnętrzach, gdzie dominuje cegła drewno i metalowe, funkcjonalne dodatki, bo to sprawia, że czujesz spokój i harmonię. Dobierz styl do swojego charakteru. Z nami Ci się to uda!

Elegancja Francja, czyli glamour dla miłośników mody

Jeśli należysz do tych osób, które niezwykle dużą wagę przywiązują nie tylko do schludnego, ale i modnego wyglądu, to na pewno w podobny sposób podchodzisz do aranżacji wnętrz. Poprzez modowe dodatki można podkreślić swój charakter, zdecydowanie czy romantyczną naturę. Tak naprawdę wiele mówią o nas również same wnętrza. Czy jesteśmy uporządkowani, czy lubimy wszystko planować czy raczej stawiamy na spontaniczność i nie przywiązujemy wagi do szczegółów. Na pewno dla tych pierwszych, którzy jednak dbają o detale w każdym aspekcie swojego życia najlepiej sprawdzi się stylistyka glamour we wnętrzu. Nie brak w mieszkaniu w tym przypadku stylowych dodatków takich jak choćby pikowane narzuty czy dekoracyjne poduszki, a także ramki na zdjęcia glamour. W nich mogą znaleźć się nie tylko fotografie, ale i ulubione grafiki. Na pewno jest to styl w przypadku którego także obrazy ścienne czy nawet rzeźby dobrze się sprawdzają. Wszystko zależy od tego czy styl glamour nawiązuje do ludwikowskich pałaców, czy raczej tych antycznych. Jednak mimo wielu dodatków każdy ma swoje miejsce i niekoniecznie mamy do czynienia z przeładowaniem przestrzeni.

Czy miłośnik ekologii może wybrać styl industrialny do swojego domu?

Jeśli jesteś osobą szczególnie wrażliwą na piękno otaczającej przyrody stawiasz na wszelkie rozwiązania ekologiczne. Czy zatem styl industrialny może się w nie wpisywać? Otóż wszystko zależy od użytych materiałów. Na pewno powinny tu dominować elementy drewniane i drewnopochodne, jak choćby meble wykonane z paneli przemysłowych. Natomiast należy stronić od lakierowanych powierzchni, bowiem takie nie są biodegradowalne i wymagają oddzielenia warstwy lakieru od naturalnego materiału. Ceglane czy betonowe wykończenia ścian plus drewniane elementy wykończenia mogą wpisywać się w ekologiczny styl, choć warto wnętrze wzbogacić o zielone ściany. Tu sprawdzi się bardzo dobrze mech reniferowy, który może stworzyć efektowny obraz, gdy jest przepleciony przez przymocowaną do ramy siatkę metalową. Na pewno sprawdzą się także drewniane ramki na zdjęcia, w których można umieścić fotografie wykonane np. na łonie natury czy w otoczeniu architektury, oczywiście tej korzystającej z odnawialnych źródeł. W ten sposób można nieco pogodzić industrializm i ekologię.

Cenisz najwyższy poziom wygody? Glamour będzie dla Ciebie

Jesteś osobą, która wygodę ceni ponad wszystko? Na pewno styl glamour we wnętrzach pod tym względem nie ma sobie równych. Tapicerowane łóżka klasyczne czy kontynentalne, narożniki, fotele z funkcją relaksu, a także wyciszające wnętrze elementy wykończenia ścian, np. tapety winylowe. Czy można chcieć więcej? Otóż tak! W końcu podłogi też są ważne, a na nich warto położyć płytki winylowe, które są łatwe w czyszczeniu, świetnie oddają ciepło i nie wymagają konserwacji.

Pracę przenosisz nawet do domu i chcesz mieć w nim spokojną atmosferę, która Cię nie rozprasza. Styl industrialny może być dla Ciebie!

Styl industrialny to oczywiście nie tylko meble z palet, ale również wszelkiego rodzaju modele tapicerowane czy drewniane posadowione na metalowych stelażach. Oczywiście nie są tak dekoracyjne jak te w stylu glamour. Wypoczynki mogą być np. tapicerowane jednolitym materiałem takim jak skóra ekologiczna. Strefa pracy to proste biurko bez zbędnych dodatków oraz koniecznie wygodny szary fotel z zagłówkiem. Nie ma tu miejsca na zbędne dodatki. Jedynie w kącie można postawić dużą roślinę, która będzie pochłaniała szkodliwe jony, a także dwutlenek węgla. Jeśli lubisz spokojną atmosferę, bez rozpraszających Cię dekoracji, to styl industrialny będzie świetnym wyborem.

Tak naprawdę wnętrze powinno współgrać z Twoimi potrzebami i podejściem do życia. Dzięki temu możesz czuć się w nim dobrze i chętniej w nim przebywasz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij