Gianni Versace - jak zginął jeden z najpopularniejszych projektantów mody

Gianni Versace – jak zginął jeden z najpopularniejszych projektantów mody?

Gianni Versace był prekursorem i projektantem, szczególnie docenianym w świecie mody. Rozpoczął swoją przygodę z modą już jako dziecko, szyjąc szmaciane lalki w szwalni swojej mamy. Pierwszą sukienkę zaprojektował już w wieku 9 lat. Założył on włoski dom mody pod nazwą Versace. Funkcjonuje on do dziś i jest jedną z ikon ekskluzywnej mody. W jaki sposób zginął Gianni Versace? Co obecnie wiadomo na temat okoliczności tych wydarzeń? Kwestie te zostaną omówione w niniejszym artykule.

Gianni Versace – jak zginął słynny projektant mody?

Gianni Versace – jak zginął jeden z najpopularniejszych projektantów mody? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób interesujących się światem projektantów mody. Dnia 15 lipca 1997 r. Gianni wybrał się jak zwykle na spacer po Ocean Drive na Florydzie, by w drodze powrotnej kupić gazety. Przed jego domem czekał już Andrew Phillip Cunanan – seryjny morderca poszukiwany przez FBI. Jego tożsamość udało się ustalić dość szybko. Mężczyzna oddał w stronę Gianniego dwa strzały w głowę. Były to niestety strzały śmiertelne. Po tym zdarzeniu morderca uciekł. Istnieje również kilka innych teorii na temat tego, w jaki sposób zginął znany projektant. Na pogrzebie Gianniego Versace zjawiła się cała jego rodzina, ale również wiele jego przyjaciół, w tym znanych projektantów, artystów i modelek, a także m.in. księżna Diana i Elton John. Jego pogrzeb odbył się w mediolańskiej katedrze Duomo, a prochy projektanta złożono w Moltrasio nad jeziorem Como we Włoszech.

Gianni Versace - jak zginął słynny projektant mody

Gianni Versace – jak zginął słynny projektant mody

Kim był morderca Gianniego Versace?

Informacje na temat śmierci znanego projektanta Gianniego Versace wciąż pozostają jedynie domysłami. Morderca Andrew Phillip Cunanan popełnił samobójstwo po ośmiu dniach od popełnienia tej strasznej zbrodni. Policja odnalazła jego ciało na pokładzie łodzi. Zastrzelił się on z tej samej broni, której użył w trakcie zabójstwa Gianniego. Wspomnieć należy o tym, że Gianni Versace był jego ostatnią ofiarą. Wcześniej bowiem zabił on kilku mężczyzn. Podejrzewa się, że dotyczyły one jego związków z innymi mężczyznami. Dlaczego jednak zabił on Gianniego? Istnieje kilka przypuszczeń, teorii na ten temat. Wśród nich wspomina się takie:

  • Cunanan zamordował Gianniego na polecenie mafii, ze względu na fakt, iż na miejscu zbrodni odnaleziono martwą białą gołębicę, co stanowi znak rozpoznawczy dla działań mafijnych,
  • Cjednym z założeń jest również przypuszczenie, że zabójstwo projektanta mogło dotyczyć byłego kochanka,
  • Cistnieje również teoria, która mówi, że to wcale nie Cunanan strzelał do Gianniego, ponieważ żadna z kamer nie zarejestrowała tego zdarzenia.
Kim był morderca Gianniego Versace

Kim był morderca Gianniego Versace

Jak wspomniano wcześniej, są to jedynie teorie i założenia, ponieważ główny oskarżony popełnił samobójstwo, nie zostały więc przedstawione żadne jego zaznania w tej sprawie.

Versace sporządził testament, w którym wskazał jako spadkobierczynię swoją siostrzenicę – Allegrę Versace. Wówczas miała ona 11 lat i musiała poczekać do osiągnięcia pełnoletności, by móc legalnie zarządzać swoim majątkiem. Była to prawdopodobnie kwota pół miliarda dolarów. Przejęła ona wówczas 50% udziałów w modowym imperium, jakie stworzył jej wujek Gianni Versace. W testamencie wspomniał również o swoim wieloletnim partnerze Antonio D’amico. Otrzymał on kilka milionów dolarów i prawo zamieszkania w posiadłości Gianniego. Jego śmierć była dla wielu osób przykrym szokiem i traumatycznym przeżyciem. Jedną z takich osób była młoda Allegra, która popadła w anoreksję i całkowicie przestała jeść przez rozpacz po śmierci ukochanego wujka.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij