rower do pracy

Budżet 3000 złotych – jaki środek transportu kupić do pracy

Mało kogo stać na to, na co ma ochotę. W przypadku zakupu środka transportu zazwyczaj ma się budżet naprawdę ograniczony. Często jest to tylko kilka tysięcy. Rozpoczynając swoją karierę zawodową większość raczej nie może pozwolić sobie na zakup super samochodu. Jaki środek transportu do pracy kupić, gdy ma się budżet wynoszący 3000 złotych?

Zakup samochodu – czy to ma sens?

Nie oszukujmy się budżet wynoszący 3000 złotych jest naprawdę niski. Ale nie oznacza to wcale, że nie możecie za taką kwotę kupić samochodu. Rzecz jasna nie będzie to super maszyna, ale jednak środek transportu do pracy jak najbardziej się sprawdzi. Wyobraźcie sobie, że wcale ofert samochodów w tej cenie wcale nie jest tak mało. Ale pewne jest to, że należy od razu celować w konkretne modele aut, które mają mocne, nie do zdarcia silniki. Można zdecydować się choćby na Audi A3 z 1999 roku. Umówmy się nie jest to może szczyt marzeń, ale takie samochody są mocne i choć trudno doszukać się w nich stylu, to silniki i inne podzespoły dają radę w trudnych warunkach. Samochód za około 3 tysiące lata młodości ma już za sobą, ale mimo wszystko macie szanse trafić na dobrą ofertę. Audi może posłużyć Wam przez następne kilka lat.

Rower – jesteśmy na tak!

W sumie można stwierdzić, że sam zakup samochodu to nic w porównaniu z kosztami jego utrzymania. Wystarczy tylko popatrzeć na ceny paliw. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze koszt ubezpieczenia i sumka wcale nie będzie niska. Dlatego dobrą alternatywą może być rower. Ma przewagę nad samochodem choćby w tym, że wpisuje się z w zdrowy styl życia. Ważne jest także to, że jest ekologiczny. Nie musicie wcale kupować nowego jednośladu. Koniecznie odwiedźcie komis rowerowy w Warszawie, by przekonać się, że dostępne są naprawdę fajne rowery i to za niską kwotę. W budżecie 3000 złotych nie tylko kupicie rower w idealnym stanie i to z wyższej półki. Ale też starczy Wam na ochraniacze. Ktoś zapewne powie, że ok, jazda na rowerze jest fajna i przyjemna, ale jednak trzeba mieć do tego kondycję. A my na to odpowiemy, że owszem, ale jednak niekoniecznie, bo zawsze można zdecydować się rower elektryczny, który posiada wspomaganie. Koszty jednego naładowania są niskie. A gdy już Wasza kondycja będzie lepsza, to ze wspomagania nie musicie już korzystać. Rzecz jasna w budżecie 3000 złotych się zmieścicie, zapewne nieco Wam zostanie i bez problemu zakupicie też kask i ochraniacze.

Rower czy samochód – co wybrać?

Zarówno rower jak i samochód są dobrym wyborem. Ale my należymy jednak do teamu rower, choćby dlatego, że wpisuje się on w zdrowy styl życia i pozwala też zaoszczędzić. Nie bez znaczenia jest także fakt, że koszty naprawy są zdecydowanie niższe. Serwis rowerowy w Warszawie oferuje szeroki zakres napraw i to w niskiej cenie. Oczywiście są takie sytuacje, że jazda na jednośladzie może być trudna. Mamy tutaj na myśli zaśnieżone ulice, bo jak wiadomo zima potrafi drogowców zaskoczyć nawet w grudniu. Nie oznacza to, że musicie rezygnować z roweru, ale jednak jazda jest zdecydowanie trudniejsza. Trzeba też wybrać opony z szerszym bieżnikiem i kolcami. Jazda samochodem ma przewagę nad jazdą rowerem choćby w tym, że szybciej dotrzecie z punktu A do punktu B, ale pd warunkiem, że nie natraficie na korki. Wtedy zaś przewagę ma jednoślad. W końcu na rowerze możecie ominąć korki.

Skuter – tani i ekonomiczny

Ok, to nadal nie wszystkie możliwości, w końcu w budżecie 3 tysięcy złotych możecie zakupić też skuter. Wymaga to posiadania prawa jazdy. Pamiętajcie, że już nie obowiązują przepisy, iż wystarczy tylko karta motorowerowa. Aby móc prowadzić skuter czy też inny pojazd jedno lub wielośladowy, który zaopatrzony jest w silnik spalinowy o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm3 bądź silnik elektryczny o mocy większej niż 4kW do 45 km/h trzeba posiadać prawo jazdy kategorii AM. Skuter może być również dobrym wyborem. A jeżeli pracujecie blisko Waszego miejsca zamieszkania, to możecie wybrać także hulajnogę elektryczną, którą zakupicie za mniej niż 1500 złotych.

Jak więc zauważyliście pomimo ograniczonego budżetu, wybór środków transportu wcale nie jest mały.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij